Dbanie o swoje rzeczy jest naturalnym odruchem wszystkich ludzi. Dotyczy to również ochrony komputera i znajdujących się na nim informacji. Jest wiele sposobów, aby chronić się przed niepowołanym dostępem do naszego twardego dysku.

Niestety, znaczniej mniej możliwości mamy, jeśli chcemy zabezpieczyć laptop przed kradzieżą. Aby się przed nią uchronić, należy wyposażyć się w kabel zabezpieczający. Kabel taki mocuje się do specjalnego gniazda umieszczonego w laptopie, a drugim końcem przypina się do nieruchomego obiektu. Należy pamiętać, że blokada bezpieczeństwa w postaci wspomnianego kabla nie jest urządzeniem, które całkowicie zapobieganie kradzieży. Bardziej jest to urządzenie, które utrudni jej przeprowadzenie.

Widok
tak zabezpieczonego komputera może zniechęcić potencjalne osoby, dla których widok pozostawionego bez opieki laptopa będzie łakomym kąskiem. Stosowanie kabla zabezpieczającego jest również świetnym rozwiązaniem, jeśli często korzystasz z laptopa poza domem – w kawiarni, pracy lub środku komunikacji publicznej.