Jak mam odwirusować laptopa?

///Jak mam odwirusować laptopa?

Masz zawirusowanego laptopa? Istnieje kilka sposobów, na to by twój laptop pozbył się wirusa i działał jak należy. Przy większości wirusów pomaga przeskanowanie dysku za pomocą specjalnego programu – istnieje wiele wersji darmowych jak i płatnych – a następnie zlikwidowanie ich przy użyciu tegoż programu. Programy antywirusowe dostępne są na stronach oferujących oprogramowanie.

W zasadzie wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło antywirus, lub podobne i nie powinno być problemów ze znalezieniem tego, co nas interesuje. Jeżeli jednak wirus nie został wykryty przez program, albo są jakieś kłopoty z pozbyciem się go najlepiej przeinstalować oprogramowanie. Warto też sprawdzić czy nie zostały uszkodzone sektory dysku twardego – aplikacje do tego służące również można znaleźć w Internecie.

Możliwe, że będzie potrzebna wymiana całego dysku, a co za tym idzie – ponowna instalacja systemu. Jeśli uważasz, że nie jesteś tego w stanie zrobić samodzielnie oddaj laptop do serwisu. Serwis laptopa i inne naprawy komputerowe, powinien się znajdować w każdym nawet niewielkim mieście. Taka naprawa może trochę kosztować, ale na pewno opłaca się bardziej niż zakup nowego sprzętu.

By |2014-07-13T20:37:02+00:0013 lipca 2014|O Laptopach|Możliwość komentowania Jak mam odwirusować laptopa? została wyłączona

About the Author:

Założyciel i właściciel firmy Rafcom. Pragmatyk i innowator napraw sprzętu IT i AV. Pasjonat webmaster. Prywatnie zakochany w jeździe na rolkach.