Jaki wybrać ?

  • jak wybrać anty wirus

 Czym powinien się charakteryzować dobry program antywirusowy ? Parametrów, które powinny być bardzo dobre jest kilka. Do najważniejszych należy skuteczność, wydajność a także prostota w użytkowaniu. W przypadku laptopa wydajność jest szczególnie istotna ponieważ komputery przenośne przeważnie są mniej wydajne niż stacjonarne odpowiedniki. Jednym z bardziej dopracowanych antywirusów jeśli chodzi o wydajność jest Panda antywirus w najnowszym wydaniu. Pakiet pandy posiada dodatkową funkcję firewalla zabezpieczającego komputer przed intruzami w sieci.

 Kolejną ważną cechą tego antywirusa jest bardzo przejrzysta obsługa dzięki czemu nie przysporzy on żadnych kłopotów nawet początkującym użytkownikom komputera. Innym bardzo dobrym pakietem jest kaspersky, który według części testów jest skuteczniejszy i szybszy od pandy jednak osobiście nie zauważyłem takiej przewagi. Natomiast na pewno jest on mniej przejrzysty i mniej intuicyjny a to powoduje, że bardziej początkujący użytkownicy mogą mieć sporo problemów. Oczywiście są to pakiety płatne.

  Poza nimi istnieje kilka darmowych, z których najlepszy jest avast. Antywirus ten w wersji podstawowej nie oferuje jednak ochrony firewalla, która to na pewno się przyda. Co prawda podstawową funkcję spełnia jednak do bardziej zaawansowanych zadań mało prawdopodobne, że wystarczy. Dlatego proponował bym kupno jednego z płatnych pakietów aby poczuć się bardziej bezpiecznie. Teoretycznie zapewniają one o wiele wyższy poziom bezpieczeństwa zwłaszcza ze względu na wbudowane moduły firewalli.

By |2014-07-13T20:31:30+00:0013 lipca 2014|O Laptopach|Możliwość komentowania Jaki wybrać ? została wyłączona

About the Author:

Założyciel i właściciel firmy Rafcom. Pragmatyk i innowator napraw sprzętu IT i AV. Pasjonat webmaster. Prywatnie zakochany w jeździe na rolkach.