Dbanie o laptopa to numer jeden w drodze do tego, aby przedłużyć jego żywotność. Oto kilka sposobów na to. Używając laptopa, umieszczaj go na płaskiej i twardej powierzchni. Zapewnia to lepszą wentylację urządzenia. Otwory wentylacyjne w laptopie umieszczone są od spodu i z boku. Zasłonięcie ich, powoduje nieefektywne chłodzenie. Przez umieszczenie laptopa na twardej powierzchni, łatwiej jest zapewnić mu cyrkulację powietrza. Niektórzy z nas lubią pracować z laptopem w łóżka. Jest to zły pomysł. Narzuta jest zwykle wykonane z wełny i bawełny, materiału, który zatrzymuje rozgrzane powietrze wewnątrz obudowy komputera.

 

  Używaj dobrej jakości torby do przenoszenia komputera. Taka torba powinna posiadać odpowiedniej grubości piankę, absorbującą wstrząsy i chroniąca komputer przez zarysowaniami. Dobre torby zapewniają także komputerowi ochronę przed wilgocią, dzięki czemu podróżowanie w deszczu jest bezpieczniejsze. Używaj podkładek chłodzących. W takich podkładkach, wentylator jest umieszczony bezpośrednio pod laptopem, dzięki czemu wspomaga jego wentylację. Takie podkładki chłodzące są niedrogimi urządzeniami, będącymi dobrym sposobem na rozwiązanie problemów z przegrzewaniem.

 

  Próbuj się także powstrzymać od jedzenia i picia przy laptopie. Okruchy żywności mogą prześlizgnąć się przez klawiaturę bezpośrednio do wewnętrznych elementów laptopa. Rozlany napój może spowodować poważne szkody dla wszystkich komponentów wewnątrz urządzenia. Płyn może spowodować zwarcie na płycie głównej, twardym dysku i procesorze.