Kupienie nowego komputera przenośnego wbrew pozorom nie jest wcale takie proste i łatwe. Gdy już zdecydujemy się na taki zakup najważniejsze jest dokładne sprawdzenie, od kogo kupujemy dany sprzęt i czy zawiera on już system operacyjny. Kupując nowy laptop bez systemu będziemy zmuszeni do samodzielnego zainstalowania go. Z reguły jest to dosyć prosta czynność i każdy powinien sobie z nią poradzić bez problemu.

  Wystarczy po uruchomieniu instalatora postępować zgodnie z instrukcją, która ograniczać się będzie głównie do wciskania przyciska dalej. Gdy już system zainstalujemy możemy spokojnie korzystać z dobrodziejstw naszego laptopa. Wszystko może nam popsuć jednak fakt, gdy się okaże, że nasz komputer nagle zaczyna się bardzo dziwnie zachowywać i wyłączać samoistnie. Nie pokazując żadnego ostrzeżenia ani komunikatu wyłącza się nagle w najmniej oczekiwanych momentach.

  Jest to dosyć niebezpieczne nie tylko z tego względu, że może się to przytrafić podczas na przykład pisania bardzo ważnych rzeczy na laptopie, ale też może spowodować inne uszkodzenia. W takim przypadku na początku przeinstalować system. Niekiedy zdarza się tak, że podczas instalacji wyskakują jakieś niespodziewane błędy lub coś zostanie, że zainstalowane. Komunikat w takich przypadkach o błędzie może nie powiadomić, więc dla pewności najlepiej zrobić to od razu przed udaniem się do serwisu. Może się w nim okazać, że zainstalują nam system jeszcze raz a dodatkowo będziemy musieli za taką usługę zapłacić, mimo iż moglibyśmy jej dokonać samodzielnie.