W podróży czy też podczas krótkiego przejazdu między domem a pracą warto zadbać o to, aby nasz laptop był odpowiednio zabezpieczony. Nie jest to bowiem sprzęt, który wymieniamy co miesiąc, ale ma nam służyć na lata i chyba nikt z nas nie chciałby, aby nagle przestał działać lub abyśmy stracili magazynowane na nim dane. Z myślą o tym zadbajmy, aby nie popełniać najczęstszych błędów związanych z transportem laptopa w samochodzie. Przede wszystkim zadbajmy o to, aby wygospodarować w nim miejsce na nasz komputer przenośny, w którym bezpiecznie będzie przewożony, bez narażenia na niepotrzebne wstrząsy. Najlepiej jeśli będzie to miejsce nie rzucające się zbytnio w oczy przypadkowym przechodniom.

  Poza tym starajmy się nie korzystać z laptopa podczas jazdy (oczywiście mam tu na myśli pasażerów). Mikrodrgania na jakie jest narażony, zdecydowanie lepiej zniesie zamknięty w specjalny futerał lub torbę niż na naszych kolanach. Niwelujemy przy tym narażenie go na poważniejsze uszkodzenia na przykład podczas wymuszonego ostrego hamowania. Jeśli podróżujemy z dziećmi zadbajmy o to, aby raczej nie miały możliwości dostępu do niego.

  Oprócz niebezpieczeństwa uszkodzenia podczas jazdy dochodzi możliwość nieumyślnego usunięcia ważnych danych lub też zalania soczkiem, który nasza pociecha postanowi wypić w drodze do szkoły. Unikajmy też ładowania baterii laptopa w czasie jazdy samochodem a jeśli jesteśmy do tego zmuszeni korzystajmy ze specjalnych ładowarek samochodowych a nie tych uniwersalnych, które mogą uszkodzić naszego laptopa.