Wchodząc do sklepu możemy zauważyć jak wiele firm oferuje swoje laptopy na rynku, mamy również do czynienia ze zróżnicowaniem cenowym. Skąd więc mamy wiedzieć, który laptop wybrać? Który jest najodpowiedniejszy, najtrwalszy, najlepszy?

  Czy potrzeba eksperta komputerowego, aby kupować laptopa? Po pierwsze ważne jest, aby przed zakupem zadać sobie pytanie, do czego będzie miał on służyć. Jeśli tylko do prac biurowych, odtwarzania filmów, słuchania muzyki czy nagrywania płyt CD i DVD możemy być pewni, że posłuży nam większość sprzętów, które znajdziemy na rynku. Jeśli natomiast zależy nam na tworzeniu grafiki czy graniu w zaawansowane gry, laptop musi już spełniać trochę większe wymagania.

  Zwróć uwagę na wielkość ekranu laptopa, dla dwóch ostatnich grup ludzi będzie miała ona znaczenie, zastanów się też jak długo chcesz pracować na samej baterii bez podłączenia do prądu, to również da się sprzawdzić w sklepie. Nie koniecznie sugeruj się ceną, gdyż nie zawsze to co droższe musi oznaczac lepsze i odwrotnie. Przed zakupem warto również przejrzeć fora internetowe i poczytać opinie innych użytkowników na temat danego modelu.