Wiele osób kupuje laptop specjalnie z myślą o grach komputerowych. Dzieje się tak, mimo utartego od wielu lat przekonania, iż laptopy są raczej urządzeniami mobilnymi, które nie nadają się do gier. Dla takich osób przeciętnej jakości parametry nie są wystarczające, potrzebują one nie tylko dużego ekranu, ale także dobrej karty graficznej, procesora i sporej ilości pamięci RAM. Co więc wybrać, by laptop nadawał się do gier? Przyjrzyjmy się kilku modelom. Samsung NP700G7A-S01PL to komputer stworzony wprost do gier.

  Posiada on specjalny tryb, który umożliwia zoptymalizowanie jego parametrów tak, by płynnie działały na nim nawet najbardziej wymagające gry komputerowe. Istnieją także inne tryby – tryb codzienny, tryb cichej pracy w nocy oraz, bardzo przydatny, tryb oszczędzania energii. Z kolei Samsung NP700Z5A-S02PL często nazywany jest demonem szybkości. Laptop ten słynie z zastosowania innowacyjnej technologii ExpressCache, umożliwiającej zapisywanie danych niemal dwukrotnie szybciej, niż w innych komputerach. Innym godnym polecenia laptopem firmy Samsung jest NP900X3A-A01PL. Komputer ten cechuje się ciekawym wyglądem, a zastosowanie specjalnych materiałów sprawie, że laptop ten jest niezwykle lekki i wytrzymały na uszkodzenia. Według wielu osób najlepszym obecnie laptopem jest MALIBAL Nine X7200. Jego parametry techniczne są wręcz kosmiczne i często biją na głowę nawet komputery stacjonarne.

  Laptop ten wyposażony jest w kartę graficzną MALIBAL Nine X7200 oraz procesor Intel Core i7. W połączeniu z 12 GB pamięci RAM sprawiają one, że płynnie będą działały nawet najbardziej wymagające gry. Jest to najlepszy dowód na to, że laptopy czasem można jednak określić jako stworzone do gier.