Pobieranie plików z internetu to dla nas szansa na urozmaicenie sobie życia. Pobieramy przede wszystkim pliki muzyczne jak również filmy czy też zdjęcia oraz gry. Jest to oczywiście bardzo popularna forma rozrywki. Jednak, aby pobierać pliki z internetu bardzo ważne jest posiadanie odpowiednich programów jak również systemu operacyjnego.

  System operacyjny pozwala nam na korzystanie z komputera jak również poprzez zainstalowanie poszczególnych programów również z sieci. Tutaj najważniejsze jest oczywiście zainstalowanie plików JAVA jak również przeglądarek internetowych. Bez nich nie mogli byśmy serfować po internecie jak również nie mogli byśmy pobierać poszczególnych plików muzycznych czy tez plików tekstowych. Najpopularniejszą przeglądarką jest przede wszystkim Firefox. Ułatwia ona pracę z internetem nawet dla amatorów jak również młodych ludzi dopiero zaczynających swoją przygodę z internetem. Do najpopularniejszych zaś systemów operacyjnych należą przede wszystkim Vista jak również XP produkowane przez firmę Microsoft. Porównanie tych dwóch systemów pod względem ułatwiania pracy jest drastyczne.

  Do pobierania wszelakich plików lepiej nadaje się oczywiście system operacyjny Windows XP zarówno w wersji professional jak również w wersji home. Przy pierwszym pobraniu plików system operacyjny XP zapisuje w swojej pamięci lokalizacje docelowe. Przy kolejnych pobraniach nie jest już wymagane podanie określonego folderu w jakim pragniemy zapisać nasz plik. Vista różni się tym drastycznie od XP ponieważ tutaj przy każdym pobraniu pliku należy podać lokalizację docelową.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]