Zasady jakimi trzeba się kierować, przewożąc komputer przenośny w bagażu podręcznym, różnią się znacznie w przypadku lotów liniami tradycyjnymi i tanimi liniami lotniczymi. W przypadku tanich linii lotniczych, takich jak Ryanair, Wizzair czy Aerlingus, laptopy muszą być przewożone w torbie lub ewentualnie plecaku, który stanowi jedną sztukę bagażu podręcznego.

  Według nowych zasad, wprowadzonych przez linie lotnicze, nie możemy zabrać ze sobą dodatkowej torby ze sprzętem. Całość bagażu podręcznego obejmuje pojedyncza torba, w której należy przetransportować laptopa. Podczas kontroli bagażowej należy pamiętać, że należy wyjąć laptop z torby podręcznej i umieścić go na taśmie.

  Bardzo często zdarza się, że celnik może poprosić nas również o otwarcie komputera w celu sprawdzenia, czy na klawiaturze nie ma śladów niebezpiecznych substancji. Przy starcie samolotu zarówno laptopy jak i wszelkie urządzenia elektryczne, takie jak telefony komórkowe czy laptopy, mogące zakłócić sygnał podczas startu czy lądowania maszyny, muszą być wyłączone. W pozostałej części lotu można z nich korzystać bez żadnych ograniczeń. O ewentualnych niedogodnościach , które mogą mieć miejsce w trakcie lotu oraz przerwie w korzystaniu z tego typu sprzętu podczas podróży, będziemy na bieżąco informowani przez personel oraz obsługę powietrzną.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]